Metadane Znaczniki Tagi

  • aktywność fizyczna a serce

    Aktywność fizyczna a serce- to bez wątpienia sposób na to, aby zdrowo żyć i cieszyć się tym życiem każdego dnia. Każdy z nas, chcąc mieć silne i mocne serce, powinien troszczyć się o aktywny styl życia. Czasami wystarczy pół godziny spaceru dziennie, trucht, pływanie czy też jazda na rowerze. Ćwicząc, obniża się tętno spoczynkowe, dlatego też należy dbać o to, aby było ono jak najniższe, bowiem wtedy będzie ono biło, jak najdłużej. Aktywne życie i zdrowa dieta to niezbędny element dla zdrowia każdego człowieka, bez zględu na płeć, jak również i wiek. 

  • aparaty Aspel

    AparatyEKG marki Aspel, to niezawodne urządzenia, które w świecie medycznym cieszą się bardzo dużą popularnością. Wykorzystywane są one przez placówki medyczne, w tym szpitale, przychodnie, karetki pogotowia, hispicja czy też domy opieki. Służą one wykonywaniu zaawansowanych badań serca, pozwalając wykryć zaburzenia rytmu serca, jak również i liczne choroby mięśnia sercowego. Są one uznawane za niezwykle nowoczesne sprzęty, które posiadają wiele funkcji, gwarantujących i prostą obsługę i niezwykle dokładny pomiar. 

  • arytmia

    Arytmia jest to zaburzenie tempa lub regularności w biciu serca. U jednych przebiega ona bezobjawowo, u innych widoczne są typowe dla tego stanu objawy, takie, jak: duszności, kołatanie serca, zawroty głowy, mroczki przed oczami. Jeśli jest nieleczona, może ona zagrażać zdrowiu, jak również i życiu osoby chorej. Najczęściej występującą arytmią serca jest bradykardia i tachykardia. Aby potwierdzić lub wykluczyć arytmię, niezbędne jest wykonanie badania EKG serca. 

  • badanie EKG

    Badanie EKG jest to nieinwazyjne i bezbolesne badanie serca pod względem czynności elektrycznej, pozwalające na wykrycie wielu chorób oraz zaburzeń rytmu mięśnia sercowego. Dzięki niemu można zdiagnozować arytmie, potwierdzić przebytywy zawał czy też zapalenie mięśnia sercowego. Tworzony zapis EKG daje kardiologowi pełen obraz, jak serce pracuje i na jakiej płaszczyźnie widoczne są jakiekolwiek nieprawidłowości. Urządzeniem rejestrującym pomiar jest aparat EKG, który posiada elektrody EKG, jakie pozwalają dokonać zapisu. 

  • ciśnienie tętnicze

    Ciśnienie tętnicze jest to siła nacisku, jaką płynąca krew wywiera na ściany tętnic. Kiedy serce bije, z każdym swoim uderzeniem wyrzuca ono z siebie porcję krwi, po czym rozprowadzona jest ona po całym ciele, do wszystkich komórek organizmu. Ciśnienie skurczowe wynosi 90 - 135 mm Hg, z kolei rozkurczowe 50 - 90 mm Hg. Aby zbadać ciśnienie tętnicze, niezbędne jest urządzenie, jakim jest ciśnieniomierz, z pomocą którego można dokonywać pomiaru ciśnienia. Regularne badanie ciśnienia pozwala uchronić się przed wieloma konsekwencjami chorobowymi. 

  • co to jest bradykardia

    Co to jest bradykardia? Jest to stan, w którym serce kurczy się wolniej, niż 60 uderzeń na minutę. W tym przypadku, najczęściej mamy do czynienia ze sportowcami, u których niskie tętno jest czymś normalnym. Jeśli jednak pojawia się wśród osób, które ze sportem niewiele mają wspólnego, wówczas należy znaleźć przyczynę takiego stanu, a następnie rozpocząć odpowiednie w tym kierunku leczenie. Problemem może być zaburzona praca tarczycy czy też inne działania, które powodują zaburzenia rytmu serca. Bradykardię można rozpoznać na badaniu EKG. 

  • czym jest elektrokardiograf

    Czym jest elektrokardiograf? Jest to urządzenie, który służy do badania serca pod względem czynności elektrycznej. Sprawdza się ono zarówno w diagnostyce, jak również i przy kontroli stanu pacjenta w trakcie zastosowanego leczenia. Aparat EKG może mieć formę stacjonarną lub przenośną. Składa się z urządzenia monitorującego oraz elektrod, które rozmieszcza się na kończynach, jak również i w odpowiednich częściach na klatce piersiowej. Elektrokardiograf pozwala wykryć choroby serca, jak również i zaaburzenia rytmu serca.

  • EKG

    EKG to skrót do badania, jakim jest elektrokardiografia. Pozwala ono wykorzystując aparat EKG sprawdzić czynność elektryczną pracy serca, dzięki przyczepionym do ciała elektrodom. Jest to badanie bezbolesne, nieinwazyjne i można wykonywać je u każdego, zarówno u dziecka, osoby starszej, kobiety w ciąży, jak również i chorych z wszczepionymi rozrusznikami serca. EKG serca pozwala wykryć wiele chorób w obrębie pracy tego mięśnia i układu krwionośnego, jak również i występujących zaburzeń rytmu serca. 

  • ekg norma

    Jak wyglądają EKG normy? Jak wygląda prawidłowe EKG serca? Tak naprawdę interpretacja wyników jest w pełni kwestią indywidualną, bowiem pod uwagę bierze się wiele parametrów, które określają konkretne stany. Dzięki ekg można potwierdzić lub wykluczyć liczne choroby serca, jak również i zaburzenia rytmu serca. Współczesne aparaty ekg pozwalają dokonywać indywidualnej interpretacji wyników ekg. Na pewno to badanie jest jednym z najważniejszych, jeśli chodzi o diagnostykę chorób serca. 

  • EMTEL

    EMTEL jest to polskie przedsiębiorstwo, które działa w branży medycznej i oferuje swoim klientom doskonałej jakości aparaturę monitorującą najważniejsze parametry życiowe, jak również i profesjonalny sprzęt reanimacyjny. To, co cechuje oferowane produkty, to niezawodne działanie, dokładność pomiarów, a do tego gwarancja zadowolenia i satysfakcji zakupu na długie lata. Jeśli więc Emtel, to najlepsze urządzenia medyczne, które skierowane są i na potrzeby klientów prywatnych i dla wszystkich niemal placówek medycznych.

  • holter ekg

    Holter EKG jest to badanie serca, które działa tak samo jak klasyczne EKG, jednak tutaj wykorzystuje się specjalny aparat przenośny. To właśnie on i przyczepione na klatce piersiowej elektrody, badają czynność elektryczną serca, wskazując na wszelkie nieprawidłowości, jakie w obrębie mięśnia sercowego i układu krwionośnego mają miejsce. Holter EKg zakładany jest zazwyczaj na 24 - godziny, a pacjent w tym czasie powinien wykonywać wszystkie czynności tak, jak do tej pory. Dzięki temu można sprawdzić, jak serce funkcjonuje zarówno w spoczynku, jak również i w ruchu.

  • jak badać tętno

    Jak badać tętno? Tętno można badać na dwa sposoby - z jednej strony poprzez urządzenie, jakim może być pulsometr, pulsoksymetr lub ciśnieniomierz, a także EKG serca, z drugiej zaś strony w sposób mechaniczny, poprzez dołożenie palca do tętnicy promieniowej lub szyjnej. W pierwszym przypadku pomiar dokonywany jest samodzielnie, w drugim z kolei należy sprawdzać, ile uderzeń nastąpi w ciągu jednej minuty. Badanie tętna powinno być dokonywane regularnie, każdego dnia,

  • jak leczyć zawał

    Jak leczyć zawał? Jest to kluczowe pytanie zadane przez osoby, których dotknął ten stan, jak również i przez ich bliskich. Podstawą jest podanie leków przeciwpłytkowych, beta blokerów, jak również inhibitorów konwertazy i statyny. Dzięki niem można i zapobiec skutkom zawału, który nastąpił, jak również i zmniejszyć ryzyko pojawienia się kolejnego. Po zawale kluczowe znaczenie ma rehabilitacja. Tutaj często wykonuje się EKG wysiłkowe pod okiem wyszkolonego personelu, który bada serce w czasie aktywności fizycznej i pozwala przeprowadzać bezpieczne formy rehabilitacji.

  • jaki aparat ekg wybrać

    Jaki aparat ekg wybrać? Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, na jakie jest on skierowany potrzeby. Zupełnie bowiem inne urządzenie medyczne potrzebne będzie do szpitala, inne do karetki pogotowia, na salę operacyjną czy na własny użytek. Wśród polecanych producentów, każdy oferuje szeroki asortyment produktów, jaki z całą pewnością spełni oczekiwania najbardziej nawet wymagających odbiorców. Najbardziej popularnymi są aparaty ekg Aspel, aparaty Beurer, medical ECONET. Wiele funkcji i ogrom możliwości pomiaru. 

  • jakie objawy daje bradykardia

    Jakie objawy daje bradykardia? Tak naprawdę u jednych osób mogą być one mało widoczne, u innych z kolei są odczuwalne niemal natychmiast. Do najważniejszych należy między innymi ogólne osłabienie organizmu, zmęczenie, utraty przytomności, kłopoty z pamięcią, jak również i spowolnioną reakcję na bodźce. W każdym przypadku, w którym taka sytuacja ma miejsce, należy jak najszybciej udać się do lekarza specjalisty. Pierwszym badaniem, jakie należy w tym kierunku wykonać jest ekg serca, dzięki któremu widoczne jest spowolnienie jego pracy - serce bije poniżej 60 uderzeń na minutę. 

  • kariomonitor

    Kardiomonitor jest to urządzenie medyczne, dzięki któremu możliwy jest szybki i dokładny pomiar najważniejszych parametrów życiowych i ich odczyt na specjalnym ekranie, na którym wszystkie te najważniejsze funkcje życiowe są w pełni widoczne. Kardiomonitor pozwala wykonać ekg serca, zmerzyć ciśnienie tętnicze krwi, sprawdzić puls, a także zobaczyć poziom wysycenia krwi tlenem czy zmierzyć temepraturę ciała. Rynek ma nam do zaoferowania różnorodne sprzęty medyczne, które spełniają w 100% potrzeby wszystkich niemal placówek medycznych. 

  • niskie tętno

    Niskie tętno określa zbyt małą ilość uderzeń serca na minutę. jest to stan, w którym ta ilość wynosi mniej, niż 60 uderzeń, co może być niebezpiecznym stanem, wymagającym natychmiastowej reakcji. Niskie tętno występuje często u sportowców i nie jest to zjawisko nieprawidłowe. Jeśli jednak pojawia się u osób, które nie są aktywne, wówczas konieczna jest diagnostyka, jak również i odpowiednie leczenie. Tętno można sprawdzić wykorzystując takie urządzenia, jak ciśnieniomierz, pulsometr, pulsoksymetr, jak również i w trakcie badani ekg serca. 

  • objawy tachykardii

    Objawy tachykardii są bardzo szybko zauważalne. Pojawiają się kłopoty z zaczerpnięciem powietrza, duszności i bóle w klatce piersiowej. Odczuwalne mogą być zawroty głowy, męczący kaszel, jak również i ogólne osłabienie organizmu. U części pacjentów widoczne są mroczki przed oczami. Z całą pewnością przy takich objawach, niezbędne jest wykonanie badania ekg serca, na podstawie którego można sprawdzić, cczy serce bije zbyt szybko. W tachykardii ilość uderzeń serca na minutę wynosi więcej, niż 100. W żadnym wypadku nie można tego stanu bagatelizować.

  • objawy trzepotania przedsionków

    Objawy trzepotania przedsionków nie zawsze są takie jasne do wykrycia. Najczęściej pojawia się uczucie, jakby serce miało za chwilę wyskoczyć. Występującemu kołataniu serca towarzyszy ból w klatce piersiowej, zmęczenie organizmu, uczucie stresu i zdezorientowanie. Wykonanie badania ekg okazuje się być często jedyną słuszną opcją, aby móc taką przypadłość wykryć. W żadnym wypadku nie można bagatelizować jakichkolwiek objawów, bowiem te mogą doprowadzić do poważnych w skutkach konsekwencji, w tym między innymi do śmierci.

  • objawy zawału

    Objawy zawału to wszelkie odczucia, które towarzyszą stanowi ograniczenia przepływu krwi przez tętnice wieńcowe do serca. Głównymi są gniotący ból w środkowej części klatki piersiowej, często promienujący do obojczyka, a nawet do żuchwy, a także dyskomfort podczas oddychania, zawroty głowy, potliwość i bladość. Często zawałowi serca towarzyszą mdłości i wymioty, kaszel, niepokój, zdenerwowanie, a także złe samopoczucie. Z całą pewnością żadnych objawów nie można bagatelizować, ale natychmiast należy działać, bowiem zawał jest stanem, który zagraża życiu pacjenta. EKG serca stanowi podstawowe badanie.

  • próba wysiłkowa

    Próba wysiłkowa jest to inaczej test wysiłkowy, w trakcie którego sprawdza się czynność elektryczną serca pod kątem zaburzeń pracy serca, jakie możliwe są do zdiagnozowania w czasie ruchu. Próba wysiłkowa wykonywana jest na rowerze stacjonarnym lub na specjalnie przystosowanej bieżni. W trakcie takiej próby na ciele pacjenta założone są elektrody EKG i dokonywany jest zapis krzywej ekg, na podstawie którego lekarz może stwierdzić, z jaką przypadłością pacjent ma do czynienia. Bez wątpienia próba wysiłkowa stanowi istotne znaczenie w elektrokardiografii.

  • przyczyny hiperkaliemii

    Przyczyny hiperkaliemii mogą być różnorodne i wynikać mogą one z wielu kwestii. Dotyczy to przede wszystkim nadmiernej podaży potasu w diecie, która pojawia się u osób mających problem z prawidłową pracą nerek. Może to także wynikać z zaburzeń wydalania potasu przez nerki, upośledzenia dokomórkowego transportu potasu, jak również i zaburzeń gospodarki wodno - elektrolitowej. Aby móc poradzić sobie z tym stanem, niezbędne jest znalezienie konkretnej przyczyny i zastosowanie wobec niej stosownego leczenia. EKG daje pełen obraz hiperkaliemii.

  • przyczyny tachykardii

    Przyczyny tachykardii mogą mieć różnorodne podłoże. Z jednej strony taka sytuacja może być związana z nadczynnością tarczycy, w innym ze stanami emocjonalnymi, takimi jak: strach, zdenerowanie czy też złość. Może to także dotyczyć odwodnienia organizmu, stosowania wszelkiego rodzaju używek, w tym kawy, papierosów i narkotyków. Tachykardię może spowodować również migotanie przedsionków, niewydolność serca, jak również i zapalenie mięśnia sercowego. Kluczowe znaczenie ma szybka diagnoza - ekg serca i wprowadzenie stosownego leczenia.

  • przyczyny zawału

    Przyczyny zawału to wszelkie działania, jak również i stany chorobowe, które wpływają na wystąpienie tego właśnie ograniczenia przepływu krwi przez tętnice wieńcowe. Głównymi są: otyłość i nadwaga, nieodpowiednia dieta, palenie papierosów i brak aktywności fizycznej, a także cukrzyca, nadciśnienie i nadmiar złego choletserolu LDL. Stawiając na zdrowy styl życia, można ustrzeć się przed chorobami, które do tego właśnie zawału doprowadzają. Co więcej, warto raz do roku wykonywać podstawowe badania, jak również i badanie EKG serca, pozwalające ocenić jego pracę.

  • saturacja krwi

    Saturacja krwi jest to badanie wysycenia krwi tlenem. Określa się ją na podstawie pulsoksymetru, który to zakłada się na palec i ten wykonuje pomiar, który jest w pełni bezpieczny i szybki. SpO2, czyli saturacja wynosić powinna od 95 - 99%, a jeśli jest ona niższa, wówczas może dojść do niedotleniania. Jest to szczególnie niebezpieczny stan w czasach koronawirusa. Odwiedzając sklep medyczny Kredos otrzymać można pełną paletę pulsoksymetrów.

  • tachykardia

    Tachykardia jest to zaburzenie pracy serca, będące jednym z rodzajów arytmii, która objawia się między innymi szybszą pracą serca. Normą jest 60 - 100 uderzeń na minutę, z kolei w tachykardii jest to powyżej 100 uderzeń. Stan ten jest niezwykle niebezpieczny i z pewnością wymaga stosownego leczenia. U jednych jest to związane z silnymi emocjami, ze stresem czy nadmierną ilością kofeiny, u innych jest to spowodowane stanem chorobowym, wywołanym nadczynnością tarczycy, migotaniem przedsionków czy niewydolnością serca.Tachykardię można rozpoznać na badaniu EKG serca.

  • zapis EKG

    Zapis EKG jest to informacja dotycząca wyniku badania EKG, jakie przeprowadza się w celu zdiagnozowania chorób serca lub przy kontolowaniu serca w trakcie leczenia konkretnej przypadłości. Zawiera on informacje dotyczące zjawisk elektrycznych, jak również i biochemicznych, które zachodzą w sercu. Taki zapis wykonywany jest na siatce milimetrowej. Szybkościprzesuwu wynoszą tutaj 25mm/s lub 50mm/s. Po wykonanym badaniu EKG, zapis dostępny jest od razu, by można było go zinterpretować. Nowoczesne aparaty EKG interpretują zapisy automatycznie. 

  • zawał serca

    Zawał serca, określany inaczej atakiem serca, jest to zamknięcie przepływu krwi przez naczynia krwionośne, w konsekwencji nie doprowadzając jej do mięśnia sercowego. Jest on skutkiem choroby niedokrwiennej serca. Zazwyczaj zawałowi towarzyszy silny ból w klatce piersiowej, duszności, poty i osłabienie, które prowadzi do utraty przytomności. Zawał jest stanem, który zagraża życiu pacjenta. Aby go potwierdzić, niezbędne jest wykonanie badania EKG, na podstawie którego można sprawdzić nieprawidłowości w czynności elektrycznej serca.

  • aparat ekg

    Aparat EKG jest to urządzenie medyczne, które służy do wykonywania badania czynności elektrycznej serca. Inaczej określane jest jako elektrokardiograf i stanowi niezbędny sprzęt w gabinetach lekarskich kardiologów, w szpitalach, jak również karetkach pogotowia i innych placówkach medycznych. Często wykorzystywany jest także na użytek prywatny. W chwili obecnej produkowane aparaty ekg posiadają wiele funkcji i możliwości, dzięki którym uzyskany wynik jest niezwykle dokładny, a do tego możliwy jednocześnie do interpretacji przez samo urządzenie.

  • aparaty EKG

    Aparaty EKG są to urządzenia, które służą do sprawdzenia czynności elektrycznej serca. Składają się one z monitora i podłączonych do niego elektrod, które nakłada się na określone miejsca, na ciele osoby badanej. Dzięki nim możliwe jest wykonanie najbardziej znanego i najczęściej wykorzystywanego badania EKG serca, które służy do diagnozowania różnorodnych chorób serca i zaburzeń jego pracy. Obecne aparaty EKG są niezwykle wielofunkcyjne i niebywale dokładne w swoich pomiarach, a do tego gwarantują zapis badania i jego samodzielną interpretację. 

  • aparaty ekg przenośne

    Aparaty EKG przenośne, są to urządzenia medyczne, które są dużo bardziej funkcjonalne, niż stacjonarne aparaty ekg. Mogą być one wykorzystywane przez karetki pogotowia, na oddziałach szpitalnych, jak również i na własny użytek. Aparaty EKG przenośne występują również jako holtery ekg, które badają czynność elektryczną pracy serca przez 24 godziny na dobę. Takie aparaty mają mniej funkcji, niż zwykłe ekg wykorzystywane na przykład na oddziałach intensywnej terapii czy na salach operacyjnych, jednak są one niezwykle skluteczne w swoim działaniu. 

  • arytmia nadkomorowa

    Arytmia nadkomorowa jest to jedno z zaburzeń rytmu serca, w której impulsy elektryczne nie są przewodzone prawidlowo. Charakterystycznym tutaj elementem jest wiele zaburzeń jednocześnie. Może dochodzić nawet do niewłaściwej aktywacji elektrycznej w rejonie pęczka Hisa, czyli w węzłach przedsionkowo - komorowych i w węźle zatokowym. Arytmię nadkomorową można potwierdzić poprzez badanie ekg serca, bowiem przedstawia ona bardzi charakterystyczny zapis EKG

  • asystolia

    Asystolia jest to brak czynności elektrycznej serca, który widoczny jest w zapisie EKG serca. Widoczny jest on na siatce milimetrowej, jako linia pozioma, która jest widoczna w dwóch sąsiadujących odprowadzeniach EKG. Pojawia się ona w momencie, gdy następuje zatrzymanie krążenia krwi. Stan taki wymaga natychmiastowej reakcji  w formie reanimacji. Jeśli w przeciągu 3 minut od zatrzymania krążenia nie dojdzie do przywrócenia akcji serca, pacjent umiera. Niezbędne jest wykonanie reanimacji lub użycie defibrylatora, w zależności od sytuacji.

  • badanie metodą holtera

    Badanie metodą Holtera jest to forma badania EKG, która polega na rejestrowaniu pracy serca pod względem czynności elektrycznych. To właśnie dzięki niej można wykryć wiele chorób serca, jak również i zaburzeń rytmu, których nie jest w stanie zdiagnozować zwykłe badanie EKG. Stawiając na Holter EKG, przenośny aparat EKG podłącza się za pomocą elektrod do klatki piersiowej i kontroluje się pracę serca przez całą dobę. Zwykłe badanie w spoczynku nie zawsze jest w stanie dać obraz sytuacji, z kolei taki Holter EKG jak najbardziej tak.

  • badanie serca

    Badanie serca jest niezbędne, jeśli w grę wchodzi diagnostyka chorób serca, jak również i kontrola leczenia chorób serca, kóre zostały już zdiagnozowane. Do najczęściej wykorzystywanych zaliczyć możemy EKG serca, echo serca, jak również i usg serca. Wśród nich, elektrokardiografia cieszy się największą popularnością i to ona właśnie pozwala wykryć wiele nieprawidłowości w obrębie pracy serca, jak również i układu krwionośnego. Do wykonania ekg, niezbędny jest aparat ekg, jak również i podłączone do ciała elektrody. 

  • bradykardia

    Bradykardia  jest to zaburzenie rytmu serca, które objawia się kurczeniem się serca poniżej normy. Prawidłowy bowiem rytm serca wynosi 60 - 100 uderzeń na minutę, z kolei przy bradykardii jest to poniżej 60 uderzeń na minutę. Najczęściej stan taki występuje u sportowców i nie wymaga on leczenia, bo jest normalny. Jeśli jednak występuje on u osób nietrenujących, wówczas już wymaga odpowiedniego leczenia. Bradykardię wykryć można poprzez badanie EKG serca. Dokonując regularnych badań, można ustrzec się przed konsekwencjami takiej arytmii

  • bradykardia w ekg

    Bradykardia w EKG jest to przedstawienie na badaniu EKG serca arytmii, która objawia się spowolnioną pracą serca. W tym przypadku serce bije wolniej, niż 60 uderzeń na minutę. Taki stan bardzo często występuje u sportowców i wówczas nie wymaga leczenia, ale jeśli zdiagnozowany zostanie on u osoby, która nie trenuje, wówczas należy znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy i ją w pierwszej kolejności wyleczyć. W żadnym wypadku nie można lekceważyć tego stanu, bowiem nieleczony, może zagrażać zdrowiu osoby chorej. 

  • ciśnieniomierz

    Ciśnieniomierz jest to urządzenie medyczne, które służy do pomiaru jednych z najważniejszych parametrów życiowych - ciśnienia tętniczego oraz pulsu. W chwili obecnej produkowane ciśnieniomierze wykorzystywane są zarówno na potrzeby placówek medycznych, jak również i na własny użytek. Wyróżnić można ciśnieniomierze ręczne, półautomatyczne, jak również i automatyczne. Większość wybiera dziś automatyczne, bowiem są łatwe w obsłudze, niezawodne, a do tego dokładne w pomiarach. Wśród dostępnego asortymentu wybrać można różnorodne modele tych sprzętów medycznych

  • co to jest hl7

    HL7 jest to standard cyfrowej wymiany informacji w środowiskach medycznych. Został on opracowany przez organizację HL7, która pojawiła się na rynku w 1987 roku. Dzięki niej elektroniczna wymiana informacjie między placówkami medycznymi jest dużo bardziej sprawniejsza, co pozwala nie tylko dokonywać szybszych diagnoz, jak również i usprawnić leczenie. Wykorzystywana w badanaich ekg, daje możliwość wysyłania wyników badań ekg, bezpośrednio z pracowni ekg na urządzenia medyczne w każdym miejscu szpitala.

  • częstoskurcz przedsionkowy

    Częstoskurcz przedsionkowy jest to rodzaj arytmii serca, która występuje w obrębie przedsionków serca. Przyczyną jego powstawania jest wytwarzanie bodźców elektrycznych, zanim jeszcze powstaną prawidłowe boźdźce w węźle zatokowym, jak również i w ognisku, który od tego węzła nie jest zależny. Częstoskurcz jest napadowy lub ciągły. Widoczny jest w obrazie EKG serca. W żadnym wypadku nie może być bagatelizowany, bowiem nieleczony może doprowadzić do poważnych w skutkach konsekwencji. 

  • czy ekg w ciąży jest bezpieczne?

    Jedno z kluczowych pytań, jakie zadaje sobie każda przyszła mama - czy ekg w ciąży jest bezpieczne? Odpowiedź jest jedna - jak najbardziej tak. Nie ma badania równie bezpiecznego, zarówno dla przyszłej mamy, jak również i dla rozwijającego się w niej płodu, jak właśnie ekg serca. Należy więc mieć na uwadze fakt, że często kontrolnie lub w ramach diagnostyki chorób serca, ekg w ciąży jest jednym z tych badań, które stanowią podstawę. Część kobiet w ciąży, szczególnie tych, które odczuwają niepokojące dolegliwości ze strony serca, wymaga stałej opieki lekarza kardiologa.

  • czym jest nadciśnienie

    Nadciśnienie tętnicze jest to dolegliwość, która objawia się między innymi wysokim ciśnieniem krwi w układzie naczyń. Dotyczy to takich wartości, jak: ciśnienie skurczowe - powyżej 140 mmHg i ciśnienie rozkurczowe - powyżej 90 mmHg. Ciśnienie mierzy się za pomocą ciśnieniomierza. Jest ono jednym z najważniejszych parametrów życiowych, jakie powinno mieć się pod stałą kontrolą. Jeśli wyniki kikukrotnie wskazują na wartości powyżej normy, wówczas niezbędna jest wizyta u specjalisty, diagnostyka i wprowadzenie konkretnego leczenia.

  • domowy sposoby na niższe ciśnienie

    Jakie są domowe sposoby na niższe ciśnienie? Jak można je obniżyć? Najlepszymi sposobami na niższe ciśnienie jest regularny wysiłek fizyczny, bowiem nic nie działa tak dobrze na serce, jak właśnie aktywność fizyczna. Ponadto ważną rolę odgrywa także ograniczenie soli, rezygnacja z papierosów, odrobina gotrzkiej czekolady, wprowadzenie do diety czosnku, a także dawka witamin, która odgrywa wartość nadrzędną. I oczywiście kluczowe znaczenie ma także odpowiednia ilość snu oraz wypoczynek. 

  • ekg aspel

    EKG Aspel jest to aparat EKG znanej i cenionej na rynku marki, która w świecie sprzętów  medycznych cieszy się niezwykle dużą popularnością i powodzeniem. Aspel oferuje swoim klientom najwyższej jakości urządzenia medyczne, z jakich korzystają różnorodne placówki medyczne. Największym powodzeniem cieszą się sprzęty EKG, które są nowoczesne, posiadają szereg różnorodnych funkcji i możliwości, a do tego są niezawodne podczas wykonywania najczęściej wykorzystywanego badania serca - elektrokardiografii, określanej w skrócie EKG

  • ekg przenośne

    EKG przenośne jest to sprzęt medyczny, który służy do badania czynności elektrycznej serca. Wyróżnia się aparaty ekg stacjonarne, które wykorzystywane są na salach operacyjnych i na salach intensywnej terapii, jak również i te przenośne, które przede wszystkim wykorzystują karetki pogotowia i które coraz częściej wybierane są także przez osoby prywatne, które muszą mieć pod stałą kontrolą badanie serca pod kątem jego czynności elektrycznej. Dzięki ekg, można wykryć wszelkie choroby serca, jak również i zaburzenia rytmu serca.

  • ekg przy trzepotaniu przedsionków

    Jak wygląda EKG przy trzepotaniu przedsionków? Jeśli u osoby chorej pojawia się trzepotanie przedsionków, na badaniu EKG widoczna jest arytmia. Określa ona częstość pobudzeń przedsionkowych, czyli załamków P. Może wynosić nawet do 300/min. Potocznie zapis EKG określany jest jako ,,zęby piły". Bez wątpienia takie zaburzenie jest bardzo niebezpieczne i wymaga natychmiastowej reakcji. Trzepotanie przedsionków może doprowadzić do migotania, a następnie do dalszych, poważnych w skutkach konsekwencji. 

  • ekg serca

    EKG serca jest to podstawowe badanie, jakie wykonywane jest w celu diagnostyki chorób serca, jak również i przy kontroli wprowadzonego leczenia w obrębie serca i układu krwionośnego. Jest bezpieczne, nieinwazyjne, a do tego bardzo dokładne. Na jego podstawie można stwierdzić zawał, arytmie serca i inne zaburzenia. Pacjent leży na leżance, a na jego ciele znajdują się elektrody, które dalej odbierają sygnały, sprawdzając czynność elektryczną pracy serca. EKG można wykonać w przychodni zdrowia, w gabinecie lekarskim, jak również i w szpitalu.

  • EKG w ciąży

    EKG w ciąży jest to badanie, które wykonywane jest u kobiety w czasie ciąży, aby móc sprawdzić czynność elektryczną pracy. Jest ono całkowicie bezpieczne i nie zagraża zdrowiu i życiu osoby badanej. Kobieta w ciąży leży na leżance, a na jej ciele znajdują się elektrody EKG, które odbierają sygnały i przesyłają je na odbiornik ekg, który drukuje krzywą ekg w formie zapisu lub przesyła ją bezpośrednio na urządzenie mobilne. Na pewno ekg w ciąży jest najbardziej bezpiecznym i miarodajnym badaniem w celu diagnostyki chorób serca.

  • elektrody ekg

    Elektrody EKG są to elementy, na które składa się aparat EKG wraz z urządzeniem monitorującym czynność elektryczną serca. Istnieją różne rodzaje elektrod, które zakłada się na kończyny dolne i górne, jak również i na poszczególne miejsca na klatce piersiowej. To właśnie one odbierają sygnały elektryczne z mięśnia sercowego i pozwalają dokonać zapisu EKG w formie krzywej, na podstawie której lekarz jest w stanie dokonać interpetacji, wskazjąc na zaburzenia rytmu serca lub choroby serca, albo też i ich brak.

  • elektrokardiograf

    Elektrokardiograf jest to urządzenie służące do badania EKG serca, które sprawdza czynność elektryczną tego właśnie mięśnia. Tworzy go ekran połączony z elektrodami, które zakłada się na kończyny, jak również i przyczepia się do klatki piersiowej pacjenta. Urządzenie to rejestruje pracę serca i zapisuje go w formie krzywej ekg, na podstawie której to lekarz może sprawdzić wszelkie pojawiające się nieprawidłowości. Obecne elektrokardiografy, to nowoczesne urządzenia medyczne, które są łatwe w obsłudze, niezawodne w działaniu i niezwykle dokładne w samym pomiarze.

  • Elektrokardiograf String OPUS

    Elektrokardiograf String Opus jest to niezawodne urządzenie do badania EKG serca, które posiada wiele funkcji i możliwości, jakie są w stanie przeprowadzić szybkie i nieinwazyjne badanie serca. Wśród dostępnych na rynku aparatów EKG, na pewno String Opus 1 jest godną uwagi propozycją, zarówno do prywatnych gabinetów lekarskich, jak również i do szpitali. Ofertę takich elektrokardiografów posiada sklep medyczny Kredos. 

  • elektrokardiografia

    Elektrokardiografia jest to nieinwazyjne, bezbolesne badanie, które polega na sprawdzeniu czynności elektrycznej serca. Dzięki niemu, wykorzystując aparat EKG, można zdiagnozować serce, wykrywając wiele chorób, jak również i zaburzeń rytmu serca. Samo badanie trwa około 5 minut, po czym od razu otrzymuje się zapis EKG, który można wydrukować na drukarce lub przesłać do komputera. Wśród dostępnych badań, elektrokardiografia jest najbardziej popularną i najczęściej stosowaną metodą badania serca. 

  • hiperkaliemia w ekg

    Hiperkaliemia w ekg widoczna jest w rejestrowanym zapisie. W jaki sposób? Zmiany przedstawione są przede wszystkim w formie spiczastych, symetrycznych załamków T, a także i zaburzeń przewodnictwa. Największe zmiany dotyczą korelacje między coraz to większymi nieprawidłowościami w EKG, a rosnącym stężeniem potasu we krwi. W każdym przypadku, gdy EKG serca wskaże jakiekolwiek nieprawidłowości w tej kwestii, wymaga to natychmiaastowej reakcji i działania ze strony lekarza kardiologa. 

  • hipertensja

    Hipertensja jest to inaczej nadciśnienie tętnicze, często też nazywane hipertonią. Stanowi to formę choroby nadciśnieniowej, będącej schorzeniem układu krążenia, w którym występuje ciśnienie powyżej normy. Może ono mieć charakter stały lub okresowy. Aby móc dokonywać pomiarów ciśnienia krwi, niezbędne jest urządzenie, jakim jest ciśnieniomierz. Takie powinien posiadać w domu każdy z nas, aby móc regularnie dokonywać pomiarów. Nadciśnienie tętnicze może prowadzić do wielu poważnych w skutkach konsekwencji, dlatego też nie można go bagatelizować. 

  • hipotensja

    Hipotensja jest to inaczej niedociśnienie tętnicze, które objawia się obniżonym ciśnieniem tętniczym krwi. Kiedy mowa jest o tym stanie chorobowym? Gdy ciśnienie skurczowe spadnie poniżej 100 mm Hg, a ciśnienie rozkurczowe będzie niższe, niż 60 mm Hg. U części osób niskie ciśnienie występuje stanradowo i nie wymaga leczenia, bowiem taką dana osoba ma przypadłość. Jeśli jednak pojawia się nagle, a do tego towarzyszy temu osłabienie, ogólne zmęczenie i złe samopoczucie, wtedy warto wykonać EKG serca i rozpocząć leczenie.

  • hl7

    HL7 jest to standard cyfrowej wymiany informacji w środowiskach medycznych. Ma on ogromne znaczenie w kwestii elektronicznej wymiany informacji, zarówno tych klinicznych, jak również finansowych i administracyjnych. Został on opracowany przez organizację stworzoną w 1987 roku - HL7. To właśnie dzięki niej wymiana informacji jest szybka i bezproblemowa, co znacząco poprawia diagnostykę chorób serca, jak również i usprawnia znacząco leczenie. Na pewno aparaty ekg, które umożliwiają wykorzystywanie HL7, stanowią dziś podstawę działania i sprawność placówek medycznych.

  • holter

    Holter jest to badanie EKG, które wykonuje się w celu rejestracji czynności elektrycznej serca przez 24 godziny na dobę. Stanowi więc jedną z form elektrokardiografii, jednak sprawdza się serce nie w stanie spoczynku, przez kilka minut, ale przez cały czas, począwszy od porannej toalety, przez pójście do pracy, trening, po sam sen. Dzięki założeniu holtera, czyli przenośnego EKG, istnieje większa szansa na wykrycie wielu nieprawidłowości związanych z pracą serca, jakich nie dałoby się wykryć zwykłą metodą EKG

  • ile wynosi prawidłowe tętno

    Ile wynosi prawidłowe tętno? Jak wygląda prawidłowy puls? Tak naprawdę wszystko uzależnione jest od wieku konkretnej osoby. U dorosłych normy tętna wynoszą między 60 a 100 uderzeń na minutę. Jeśli tętno jest niższe niż 60, mówimy wówczas o bradykardii, jeśli jest wyższe, niż 100 uderzeń na minutę, wtedy mówimy o tachykardii. Wszelkie zaburzenia rytmu serca wymagają natychmiastowej reakcji, dlatego też i objawów i samego wyniku badania ekg serca nie można lekceważyć, ale należy od razu działać. ekg serca  jest niezbędne w diagnostyce.

  • infekcje serca

    Infekcje serca są to stany chorobowe, w czasie których dochodzi do uszkodzenia serca i osłabienia jego pracy. Wyróżnia się różnorodne rodzaje infekcji. Może to być zapalenie wsierdzia, zapalenie osierdzia czy na przykład zapalenie mięśnia sercowego. Każdy ze stanów jest niebezpieczny i każdy wymaga natychmiastowego leczenia. Jego stwierdzenie można zobaczyć na EKG serca, które w zapisie krzywej ekg przedstawia określone odstępstwa od normy. Infekcje serca powstają pod wpływem działania zarówno baterii, wirusów, jak również i grzybów. 

  • jak leczyć trzepotanie przedsionków

    Trzepotanie przedsionków jest to szybkie bicie serca, które wywołane jest częstymi skurczami przedsionków mięśnia sercowego. Czym różni się od migotania przedsionków? Tutaj rytm zatokowy jest skoordynowany. Skąd bierze się trzepotanie przedsionków? Jest to wywołane między innymi chorobami serca, które wywołane są takimi stanami chorobowymi, jak: nadciśnienie, miażdżyca czy też choroba niedokrwienna. Poprzez badanie EKG można bez problemu takie trzepotanie przedsonków wykryć.

  • jak obniżyć ciśnienie krwi

    Jak obniżyć ciśnienie krwi? Można to zrobić poprzez zastosowanie leków farmakologicznych, ale także i poprzez wprowadzenie określonych rozwiązań, takich jak: zdrowa, pełnowartościowa dieta, aktywność fizyczna, wyeliminowanie stresu, a także zwiększenie odpoczynku. Na ciśnienie w gruncie rzeczy wpływ ma niezdrowy styl życia, dlatego też należy zrobić wszystko, by żyć zdrowo i aktywnie. W zależności od problemu, forma leczenia zawsze dobierana jest indywidualnie pod konkretnego pacjenta. Kluczowe znaczenie ma tutaj regularne badanie z wykorzystaniem ciśnieniomierza.

  • jak przygotować się do holtera?

    Jak przygotować się do holtera? Tak naprawdę nie ma żadnych konkretnych wskazań, aby takie urządzenie podłączyć. Należy jedynie w odpowiednim terminie zgłosić się na jego założenie i po 24 godzinach je ściągnąć. W przypadku mężczyzn, niezbędne jest ogolenie owłosienia na klatce piersiowej. Należy wiedzieć, iż ekg metodą holtera zobowiązuje do wykonywania wszystkiego tak, jak do tej pory, aby w ten sposób móc sprawdzić serce w każdych warunkach, a nie tylko w trakcie spoczynku.

  • kardiomonitory

    Kardiomonitory są to urządzenia, dzięki którym można dokonywać pełnej kontroli najważniejszych parametrów życiowych. Składają się one z ekranu, jak również i dołączonych do niego elementów, dzięki którym można wykonywać ekg serca, badać saturację krwi, kontrolować ciśnienie, sprawdzać temperaturę, mierzyć puls. W chwili obecnej kardiomonitory to najwyższej jakości urządzenia medyczne, które odgrywają niezwykle ważną rolę w świecie placówek medycznych, bez których kontrola parametrów życiowych pacjentów, byłaby znacząco ograniczona i utrudniona. 

  • kiedy holter

    Kiedy Holter powinien zastąpić zwykłe EKG serca? W jakich sytuacjach rozwiązanie to okaże się być bardziej skuteczniejsze, niż zwykłe EKG serca? Tak naprawdę badanie ekg metodą Holtera sprawdza się w diagnostyce chorób serca, gdy zwykłe badanie spoczynkowe nie jest w stanie wykryć jakichkolwiek nieprawidłowości. Taki Holter zakłada się na całą dobę. Dzięki niemu można zdiagnozować wszelkie zaburzenia pracy serca i inne stany chorobowe, jednocześnie wprowadzając jak najszybciej odpowiednie do tego leczenie.

  • medical ECONET

    medical ECONET jest to firma działająca prężnie w branży medycznej, która oferuje swoim klientom najwyższej jakości sprzęt medyczny, w tym przede wszystkim aparaty EKG, które cechują się niezawodnością, dokładnością i jednocześnie bardzo prostą obsługą. Produkowane urządzenia tworzone są na potrzeby najbardziej nawet wymagających odbiorców, docierając wszędzie tam, gdzie kluczowe znaczenie ma diagnostyka chorób. Medical ECONET to jakość, doskonała cena, gwarancja i zadowolenie na lata. Czy można chcieć czegoś więcej?

  • migotanie przedsionków

    Migotanie przedsionków inaczej określane skrótem MP, jest to jeden z rodzajów zaburzenia rytmu serca, w którym występują szybkie oraz nieregularne skurcze przedsionków. Mogą one osiągać wartości 350 - 700/min. W trakcie, gdy dochodzi do migotania przedsionków, te nie kurczą się, bowiem znajduje się w nich krew, która zalega i powoduje tworzenie się skrzeplin. Migotanie przedsionków widoczne jest w zapisie EKG. Stanu tego nie można bagatelizować, bowiem może on doprowadzić nawet do śmierci. 

  • nadciśnienie tętnicze

    Nadciśnienie tętnicze jest to zaburzenie pracy serca, które objawia się zbyt wysokim ciśnienem tętniczym krwi. Może występować stale lub częściowo. Tak ważne i istotne jest to, aby wykorzystywać ciśnieniomierz, z pomocą którego można dokonywać regularnych pomiarów ciśnienia i w razie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości - działać natychmiast. Bez wątpienia nie można lekceważyć tegi stanu bowiem, może doprowadzić to do poważnych w skutkach konsekwencji, w tym nawet do śmierci. 

  • naprawa sprzętu medycznego

  • nowoczesne aparaty ekg

    Nowoczesne aparaty EKG są to urządzenia, które wykorzystywane są w celu dokonywania badania czynności elektrycznej serca, aby móc zdiagnozować choroby serca, jak również i zaburzenia rytmu serca. Nowoczesne aparaty elektrokardiologiczne wyposażone są w szereg funkcji i możliwości, dzięki którym można dokonywać badania ekg. W chwili obecnej wykorzystywane są tylko aparaty posiadające niezbędne certyfikaty i normy, szereg funkcji, a także możliwość wykorzystywania nowoczesnych aplikacji, w pełni pozwalających skorzystać z potencjału takich urządzeń medycznych. 

  • objawy arytmii

    Objawy arytmii można bardzo szybko zauważyć, dlatego też absolutnie nie można ich bagatelizować. Im szybciej zostaną one wykryte, tym szybciej będzie można rozpocząć leczenie. Najczęściej występującymi objawami są między innymi:

    - uczucie zbyt szybkiego lub zbyt wolnego bicia serca

    - duszności

    - problemy z oddychaniem

    - zasłabnięcia i omdlenia

    - zawroty głowy

    - lęki i niepokój

    - zaburzenia pamięci

    - osłabienie organizmu

    - utrata przytomności

  • objawy asystolii

    Objawy asystolii nie są zaważalne dla osoby bezpośrednio związanej z tym stanem, bowiem jest to jeden z rodzajów zatrzymania pracy serca, gdzie chory nie ma przytomności. Głównymi są przede wszystkim zanik tętna, brak oddechu, jak również i utrata świadomości. Jeśli więc osoba poszkodowana leży nieprzytomna, na tętnicy szyjnej lub promieniowej nie jest odczuwalne tętno, a do tego zaważalny jest brak oddechu, świadczy to o asystolii i konieczności podjęcia takich krokw, by przywrócić krążenie krwi. 

  • objawy bradykardii

    Jakie są objawy bradykardii? Jak można zdiagnozować to zaburzenie rytmu serca? Pierwszymi objawami, które mogą sugerować nieprawidłową pracę serca jest osłabienie, ciągłe uczucie zmęczenia i senności. Chory może odczuwać, że serce bije zbyt wolno. Bradykardia często występuje u sportowców i nie wymaga ona leczenia, jednak jeśli pojawia się u osób nie trenujących, wówczas wymaga już podjęcia odpowiednich kroków przez lekarza specjalistę. Aparat ekg jest najlepszym z dostępnych urządzeń, które sprawdzane są w diagnostyce.

  • objawy częstoskurczu komorowego

    Objawy częstoskurczu komorowego są bardzo charakkterystyczne, dlatego też należy od razu zareagować, aby nie doszło do poważnych w skutkach konsekwencji takiego stanu. I tak, do tych najbardziej charakterystycznych zaliczyć możemy duszności, problemy z oddychaniem, kołatanie serca, a także zawroty głowy i omdlenia. U większości chorych odczuwalne jest kłucie w klatce piersiowej. Częstoskurcz komorowy wymaga leczenia, bowiem jest to niezwykle groźna arytmia serca, mogąca doprowadzić do śmierci. Serce bije ponad 200 uderzeń na minutę. 

  • objawy hiperkaliemii

    Objawy hiperkaliemii są bardzo charakterystyczne, stąd też niezwykle szybko można je zdiagnozować. Należą do nich między innymi bóle i uczucie mrowienia w mięśniach, problemy z zachowaniem równowagi, a także zawroty głowy i problemy z koordynacją ruchową. U chorych z hiperkaliemią występują zaburzenia rytmu serca, które objawiają się bradykardią lub występowaniem skurczy dodatkowych. Hiperkaliemia widoczna jest w obrazie EKG serca, dlatego też, jeśli pojawią się takie objawy, należy działać natychmiast.

  • ostry zespół wieńcowy

    Ostry zespół wieńcowy jest to grupa schorzeń, która to cechuje się między innymi zmianami w krążeniu wieńcowym. Skutkiem tego stanu, określonego w skrócie jako OZW jest ograniczenie lub ustanie przepływu krwi w tętnicach wieńcowych. Ostry zespół wieńcowy inaczej określany jest jako zawał mięśnia sercowego. Jest on widoczny podczas badania EKG serca. Taka choroba niedokrwienna serca spowodowana jest patologicznymi zmianami w obrębie pracy układu krwionośnego. Jest to stan zagrażający życiu pacjenta. 

  • parametry życiowe

    Parametry życiowe są to najważniejsze funkcje, dzięki którym człowiek żyje i funkcjonuje, a wszystkie narządy i układy funkcjonują prawidłowo. Najważniejszymi parametrami życiowymi są:

    - ciśnienie krwi

    saturacja krwi

    -tętno

    -temperatura

    - częstotliwość oddechów

     

    Każdy z nich jest niezwykle ważny i w przypadku kontroli stanu zdrowia, odgrywa niezwykle istotną rolę. Parametry życiowe można kontrolować za pomocą kardiomonitorów. 

     

  • przyczny asystolii

    Przyczyny asystolii mogą mieć dwojaką formę: pierwotną lub wtórną. Do pierwotnych zaliczyć możemy między innymi choroby serca, w tym na przykład genetyczne wady zastawkowe lub kardiomiopatię. Do wtórych z kolei zalicza się te wszystkie, które nie są bezpośrednio z sercem związane. Może więc to być duża utrata krwi, czy brak oddechu. W każdym przypadku asystolia prowadzi do śmierci, jeśli w odpowiednim momencie nie zostanie danej osobie udzielona pierwsza pomoc. Każde działanie innych osób, może zwiększyć szansę przeżycia. 

  • pulsoksymetr

    Pulsoksymetr jest to urządzenie służące do pomiaru saturacji krwi, określającej poziom wysycenia krwi tlenem. Wykorzystując taki pulsoksymetr napalcowy można sprawdzić, ile tlenu znajduje się we krwi, co jest szczególnie istotne, aby uchronić się przed skutkami niedotlenienia organizmu. Warto spojrzeć na ofertę sklepu medycznego Kredos, w której to znaleźć można różnorodne pulsoksymetry do codziennego pomiaru saturacji. 

  • pulsoksymetr napalcowy

    Pulsoksymetr napalcowy jest to urządzenie, które służy do pomiaru wysycenia krwi tlenem. Określa, ile tlenu znajduje się we krwi. Dzięki takiemu pomiarowi można chronić się przed skutkami niedotlenienia, które mogą spowodować trwałe zmiany w organizmie, a nawet i śmierć. Saturacja jest jednym z najważniejszych parametrów życiowych, dlatego też pulsoksymetr warto posiadać w swoim wyposażeniu. Pomiaru można dokonywać każdego dnia.

  • serwis AED

  • serwis defibrylatorów AED

  • serwis urządzeń medycznych

  • sklep kredos

    Sklep Kredos jest to miejsce, które oferuje najwyższej jakości urządzenia medyczne, jakie skierowane są na potrzeby placówek medycznych, jak również i dla klientów indywidualnych. W asortymencie sklepu znajdują się aparaty ekg, aparaty usg, pulsoksymetry, sprzęt do resyscytacji, jak również i wiele innych urządzeń, które dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach na rynku. Jeśli więc doskonały wybór i 100% zadowolenia wszystkich klientów, to na pewno poprzez sklep Kredos, który jest w pełni do dyspozycji wszystkich klientów. 

  • sklep medyczny Kredos

    Sklep medyczny Kredos to miejsce cenione w branży medycznej, które z roku na rok rośnie siłę i które wybiera coraz większa grupa odbiorców, zarówno prywtanych, jak również i instytucjonalnych. To sklep online, który stawia na zadowolenie swoich klientów i oferuje sprzęt z najwyższej półki, spełniający potrzeby nawet najbardziej wymagających odbiorców. W swoim asortymencie produktów posiada aparaty ekg, wagi medyczne, sprzęt do resyscytacji, pulsoksymetry i wiele innych urządzeń, które są niezawodne w kwestii diagnostyki i leczenia. 

  • sport dla serca

    Sport dla serca odgrywa niezwykle ważną rolę, bowiem dzięki niemu serce może pracować prawidłowo. Dzięki aktywnemu stylowi życia, tętno spoczynkowe jest niższe, co ma szczególne znaczenie dla długości życia. Im jest ono niższe, tym lepiej, a tylko aktywność fizyczna może okazać się w tym wszystkim przydatna. Jakie sporty są dobre dla serca? Z pewnością rower, bieganie, spacery czy pływanie. Absolutnie nie zaleca się stosowania treningów siłowych. Warto pamiętać, że każdy powinien do siebie taki sport, jaka jest jego wydolność. 

  • sposoby na obniżenie ciśnienia

    Sposoby na obniżenie ciśnienia uzależnione są między innymi od tego, z jaką przypadłością mamy do czynienia i czego dany stan dotyczy. Jeśli ciśnienie jest wysokie w określonych momentach, ważne jest unikanie stresu, odpoczynek, odpowiednia dawka aktywności fizycznej, jak również i zdrowa, zbilansowana dieta. W niektórych przypadkach, gdy chory zmaga się z nadciśnieniem tętniczym stałym, wtedy konieczne jest zastosowanie leczenia farmakologicznego, które pozwala je obniżyć. Do pomiaru ciśnienia niezbędny jest ciśnieniomierz

  • sprzęt medyczny

    Sprzęt medyczny są to najwyższej klasy urządzenia medyczne, które sprawdzają się w diagnostyce chorób serca, jak również i w kontrolowaniu stanu zdrowia u pacjentów, u których zastosowane jest leczenie kardiologiczne. Istotne jest to, aby sprzęt posiadał niezbędne certyfikaty, które określają go mianem urządzeń medycznych. Niemal cały asortyment niezbędny na potrzeby szpitali i innych placówek medycznych znajduje się w sklepie medycznym Kredos, w którym zakupy zapewniają gwarancję pełnego zadowolenia i satysfakcji dokonanego wyboru.

  • stan przedzawałowy

    Stan przedzawałowy jest to inaczej niestabilna dławica piersiowa, a więc choroba, która spowodowana jest niedokrwieniem mięśnia sercowego. W związku z jej wystąpieniem, do serca trafia zbyt mała ilość krwi, jednocześnie ograniczając prawidłowe funkcjonowanie tego najsilniejszego w organizmie mięśnia. Stan przedzawałowy może zostać zauważony w badaniu EKG, dlatego też jeśli pojawiają się takie objawy jak: problemy z oddychaniem, osłabienie organizmu, zawroty głowy, mdłości i omdlenia, z całą pewnością należy zgłosić się do specjalisty. 

  • tachykardia w ekg

    Tachykardia w EKG przedstawia zmiany w krzywej EKG, które lekarz może zainterpretować na podstawie badania EKG serca. Arytmia, która określana jest mianem tachykardii oznacza, że serce bije powyżej 100 uderzeń na minutę, co jest stanem niezwykle niebezpiecznym. I o ile mowa tutaj o tachykardii pod wpływem emocji czy stresu, wówczas nie wymaga ona leczenia. W przypadku jednak, gdy taki stan trwa bez wyraźnej przyczyny, musi być dokładniej zdiagnozowany, by móc dalej wdrożyć odpowiednie leczenie, przede wszystkim farmakologiczne. 

  • test wysiłkowy

    Test wysiłkowy jest to inaczej próba wysiłkowa EKG, w której badana jest czynność elektryczna pracy serca w trakcie wysiłku. W tym przypadku pacjent nie leży na leżance, ale aparat EKG wraz z elektrodami przyczepiony jest do ciała pacjenta, a ten idzie na bieżni lub jeździ na rowerze stacjonarnym. Takie badanie wykonywane jest często wśród pacjentów po zawałach, aby sprawdzić, jak pracuje ich serce przy aktywności lub u osób, u których stwierdzić można zaburzenia rytmu serca jedynie w trakcie aktywności fizycznej. 

  • tętno

    Tętno jest to inaczej puls serca, który określa, ile uderzeń serca na minutę następuje. Ten pulsujący ruch ścian tętnic, pojawia się w wyniku wyrzutu krwi w trakcie skurczu komór serca. Prawidłowe tętno u osoby dorosłej wynosi 120 - 129 uderzeń na minutę. Zarówno tachykardia - czyli przyspieszone bicie serca, jak również i bradykardia, czyli zwolnione bicie serca nie jest zjawiskiem prawidłowym, dlatgo też absolutnie nie można tego bagatelizować. Ważne jest to, aby regularnie wykonywać EKG serca, bowiem dzięki temu możliwe jest wykrycie wszelkich nieprawidłowości.

  • tętno spoczynkowe

    Tętno spoczynkowe, jak sama nazwa mówi, jest to inaczej puls, który bada się rano, jeszcze przed wstaniem z łóżka. Każdy powinien swoje tętno spoczynkowe znać. Jakie są jego normy? Osoby aktywne fizyczne powinny mieć tętno w granicach 40 do 60 uderzeń na minutę, z kolei prowadzące siedzący tryb życia 60 - 80 uderzeń na minutę. W dużej mierze tętno świadczy o wytrenowaniu organizmu. U bardzo zaawansowanych sportowców może wynosić nawet 30 uderzeń na minutę. Im tętno spoczynkowe jest niższe, tym lepiej dla organizmu! 

  • trzepotanie przedsionków

    Trzepotanie przedsionków jest to szybkie bicie serca, które wywołane jest przez skurcze przedsionków mięśnia sercowego. Jest to stan niezwykle niebezpieczny, który wymaga podjęcia odpowiedniego leczenia. Można wykryć to na podstawie badania ekg serca. Różni się się migotania przedsionków tym, że rytm zatokowy jest skoordynowany. Co powoduje taką arytmię? Głównymi przyczynami są między innymi nadciśnienie, miażdżyca, choroba niedokrwienna serca. Po wykonaniu ekg serca, należy zastosować odpowiednie leczenie.

  • wynik EKG

    Wyniki EKG to zapis, który przedstawia czynność elektryczną pracy serca w formie krzywej EKG. Może być wydrukowany na papierze milimetrowym lub przesłany na urządzenie mobilne. Wynik EKG powinien być interpretowany przez lekarza kardiologa, który mając odpowiednią wiedzę i doświadczenie, na podstawie wykresu jest w stanie stwierdzić konkretną przypadłość lub ją wykluczyć. Obecnie produkowane aparaty ekg przedstawiają niezwykle dokładne i precyzyjne wyniki, które są w stanie wykryć wszelkie zaburzenia rytmu serca i istniejące choroby.

  • wyniki EKG

    Wyniki EKG to informacje, jakie uzyskać można po przeprowadzeniu badania EKG serca, badającego czynność elektryczną z wykorzystaniem aparatu EKG i przymocowanych do ciała elektrod. Dzięki takiemu wynikowi, który dostępny jest zaraz po badaniu, lekarz kardiolog może dokokać jego odczytu i sprawdzić, jak pracuje serce i czy wszelkie parametry są prawidłowe. Wydruk wyniku EKG możliwy jest bezpośrednio przez urządzenie lub prze drukarkę zewnętrzną. W nowoczesnych aparatach EKG, wynik EKG wysyłany jest od razu na urządzenie mobilne lekarza. 

  • wysokie tętno

    Wysokie tętno jest to ilość uderzeń serca na minutę. Prawidłowa wynosi od 60 - 100 uderzeń. Jeśli tętno jest większe, niż 100, wówczas mówimy o wysokim tętnie. Może to mieć charakter chwilowy, na przykład pod wpływem silnych emocji czy też stresu. Może jednak i mieć to charakter stały, a więc tętno jest za wysokie przez cały czas i wówczas wymaga podjęcia odpowiedniego leczenia. Zbyt wysokie tętno jest bardzo niebezpieczne, dlatego też należy mieć je pod kontrolą i rozpocząć leczenie pod okiem lekarza kardiolga.

  • zaburzenia rytmu serca

    Zaburzenia rytmu serca są to nieprawidłowości w kwestii obecności skurczów, które występują poza prawidłowym rytmem. Określane są mianem arytmii, która objawia się między innymi niemiarowością w kwestii występowania skurczów dodatkowych, bądź też tak zwanych szybkich rytmów, określanych mianem częstoskurczów. Takie zaburzenia widoczne są na badaniu EKG, które wykonywane jest przez aparat EKG. Pacjent leży na leżace, a na jego ciele podłączone są elektrody EKG, które rejestrują czynność elektryczną serca.

  • zaburzenia tętna

    Zaburzenia tętna, są to wszelkie nieprawidłowości jakie związane są z nieprawidłowymi wartościami tętna, czyli pulsu. Mogą one dotyczyć zarówno zbyt wysokiego tętna, jak również i tętna zbyt niskiego. Mogą występować co jakiś czas lub być regularne. Niezwykle ważne jest to, aby dokonywać pomiarów i reagować, jeśli pojawi się sytuacja, w której to tętno jest poza normą. Oczywiście nie od razu należy reagować, ale jeśli wynik tętna przez dłuższy czas jest poza normą, wówczas wymaga to podjęcia odpowiedniego leczenia przez lekarza akrdiologa. 

  • zapalenie osierdzia

    Zapalenie osierdzia jest to stan zapalny, który obejmuje cienką, gładką błonę, jaka otacza serce. Dotyczy to zapalenia worka osierdziowego, w którym to umieszczone jest właśnie serce. Ten stan jest bardzo niebezpieczny, dlatego też kluczowe znaczenie odgrywa szybka reakcja na pojawiające się objawy i wykonanie ekg serca. Im szybciej postawiona zostanie diagnoza, tym większa istnieje szansa, że chory zostanie wyleczony. W żadnym wypadku infekcji serca nie powinno się bagatelizować. Te wywołane są przez bakterie, wirusy, grzyby lub drobnoustroje. 

  • zapalenie wsierdzia

    Zapalenie wsierdzia jest to infekcja, która dotyczy obszaru serca, jakim jest wewnętrzna wartswa komórek, która otacza komory i przedsionki serca, jak również i ich zastawki. Stan ten powstaje w wyniku działania bakterii, grzybów lub innych drobnoustrojów, jakie dostając się do obiegu, przeniesione są do serca wraz z krwią, przytwierdzając do tej wewnętrznej warstwy. Zapalenie wsierdzia jest stanem zapalnym, które wymaga odpowiedniego leczenia, aby nie doszło do komplikacji, mogących zagrażać życiu osoby chorej.